Oferta

Zabezpieczenia Imprez Masowych

Z dniem 1 sierpnia 2009 r. obowiązuje nowa ustawa  o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r. (Dz.U.  2009 nr 62 poz. 504) oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012roku w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprez masowych (Dz.U. z dnia 17 lutego 2012r.)

Jako organizator musicie Państwo pamiętać, że organizator imprezy masowej, podczas której liczba obecnych wynosi przynajmniej 300 osób (w obiektach zamkniętych) lub 1000 osób (w przypadku imprez na wolnym powietrzu) w oparciu o Ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych jest zobowiązany do zapewnienia opieki medycznej uczestnikom imprezy.

Proponujemy obstawę medyczną imprez masowych o dowolnym charakterze (festyny, koncerty, pikniki, sportowe itp.).

Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu oferuje organizatorom imprez zabezpieczenie medyczne w postaci stacjonarnego punktu pomocy medycznej oraz pieszych zespołów ratowniczych patrolujących obszar imprezy, dbających o bezpieczeństwo i natychmiast reagujących na nieprzewidziane wypadki. W trakcie zabezpieczenia do dyspozycji jest również karetka.

HCPP zajmuje się organizacją zabezpieczeń medycznych wszelkiego rodzaju imprez masowych na terenie całego kraju. Współpracująca kadra medyczna posiada duże doświadczenie w ratownictwie medycznym oraz przy zabezpieczeniach medycznych: koncertów, festynów, imprez okolicznościowych, zawodów sportowych, innych imprez. Profesjonalizm przy organizowaniu i realizacji zleceń to nasz atut, który zapewnia uczestnikom i organizatorom imprez pełne bezpieczeństwo i spokój. Nasz sprzęt jest zgodny z najnowocześniejszymi standardami, a kadra podejmuje czynności medyczne zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

Dodatkowo Państwa imprezę może uatrakcyjnić pokaz ratownictwa lub stoisko szkoleniowe, na którym uczestnicy będą mogli nauczyć się jak skutecznie i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy.

Punkt szkoleniowy działa podczas całej imprezy, prowadząc na bieżąco instruktaż dla zainteresowanych członków imprezy.

Koszt zabezpieczenia kalkulujemy dokładnie na życzenie klienta (w zależności od składu zespołu, wymaganego na danej imprezie wyposażenia, miejsca oraz czasu trwania zabezpieczenia).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.