I Bieg o Miecz Zawiszy Czarnego

W dniu 23 sierpnia dwunastu ratowników z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i dzialajacej w jej strukturach Grupy Ratownictwa Drogowego Extreme zabezpieczali I Bieg o Miecz Zawiszy Czarnego. Trasa biegu rozpoczęła się na Sandomierskim Rynku. Sygnałem do startu był wystrzał z armaty. Prawie 200 biegaczy pokonywało 16 kilometrową trasę która biegła ulicami Sandomierza oraz polami i przez okoliczne sady do Garbowa. Meta zlokalizowana była przy pomniku rycerza Zawiszy Czarnego herbu Sulima z Garbowa.

Dziś drugi dzień Targów Szkolnych w Galerii Ostrowiec gdzie ratownicy HCPP pokazują i uczą jak udzielać pierwszej pomocy. Na stoisku harcerskim można porozmawiać oraz dowiedzieć się o planowanych kursach i szkoleniach z pierwszej pomocy.

W dniu 15 sierpnia 2015r ratownicy naszej grupy zabezpieczali imprezę plenerową pod nazwą ,, Święto Plonów – Zawichost 2015” zaś dzień później w niedzielę Dożynki w Dwikozach. Tym samym sezon dożynkowy uważamy za rozpoczęte. Przed nami kolejne trzy weekendy zabezpieczeń medycznych.

Międzynarodowy Zlot Motocyklów „MotoZauroMusic”.

Kolejny już rok ratownicy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i dzialajacej w jej strukturach Grupy Ratownictwa Drogowego Extreme zabezpieczali jedną z największych imprez motocyklowych w Polsce. VIII Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Moto Zauro Music odbył się w dniach 7 – 9 sierpnia 2015 r., na terenie „JuraParku” w Bałtowie. W programie trzydniowej imprezy nie zabrakło dobrej muzyki na żywo, w wykonaniu gwiazd polskiego rocka. W piątkowy wieczór zagrał m.in. Defekt Muzgó, natomiast w sobotę gwiazdą wieczoru był zespół Róże Europy. Tradycyjnym punktem zlotu był parada motocykli. Trasa przejazdu z Bałtowa przez Ostrowiec, Nową Słupię zaprowadziła motocyklistów pod eskortą policji na Święty Krzyż gdzie odbyła się msza w intencji motocyklistów. Przy wyjeździe wszystkie ,, maszyny” zostały poświęcone.

Półmetek wakacji.

W dniu 2 sierpnia ratownicy HCPP – GRD Extreme zabezpieczali festyn ,, Półmetek Wakacji” na Błoniach w Waśniowie. Gwiazdą wieczoru były znane wszystkim zespoły Disco Polo tj. Scaner i Camasutra. Występowały również półfinalistki programu Msm Talent zespół SihirStars.

„Wiatraczek” się kręci po raz kolejny.

W dniu 25 lipca 2015 r. ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i dzialajacej w jej strukturach Grupy Ratownictwa Drogowego Extreme zabezpieczali ,,Koncert Galowy” oraz 12 lipca (2 tyg. wcześniej) koncert ,, Gospodarze – Gościom” na Kieleckiej Kadzielni w ramach 42 Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – Kielce 2015.

 

Koncert charytatywny

W dniu 19 lipca 2015 w restauracji ,, You&Me” odbył się koncert charytatywny z którego dochód przeznaczony był na leczenie Kubusia i Oktawii chorych na neuroblastome (nowotwór występujący tylko u dzieci).Atrakcje jakie czekały na uczestników to m.in
-Koncerty gwiazd DISCO POLO
B-QLL VEEGASDIADEM
- Występ KLAUDII SADŁO – uczestniczki YOU CAN DANCE
- DYSKOTEKA POD GWIAZDAMI, za konsolą DEEBART & SZKLAN
- LASER SHOW
- POKAZY FITNESS
oraz wiele wiele innych atrakcji.
Zabezpieczenie medyczne zapewniło Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy i działająca w jej strukturach Grupa Ratownictwa Drogowego Extreme.

KP KSZO 1929 Ostrowiec kolejnym partnerem HCPP

Miło nam poinformować że kolejnym naszym stałym partnerem został III Ligowy Klub Piłkarski KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i tym samym dołączył do grona naszych partnerów tj. grającycj w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. oraz siatkarek z grającego w Orlen Lidze ,, KSZO Ostrowiec SA”. Kibiców zapraszamy na mecze w sezonie 2015/2016 które zabezpieczać medycznie będą ratownicy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i dzialajacej w jej strukturach Grupy Ratownictwa Drogowego Extreme.

Sobota ze zdrowiem

W dniu 4 lipca na Ostrowieckim rynku obył się piknik pod nazwą „Sobota Ze Zdrowiem” W trakcie pikniku na odwiedzających mieszkańców naszego miasta czekały punkty badań: pomiar cukru z paska, pomiar BMI, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar cholesterolu z paska, wyliczenie tkanki tłuszczowej i zwartości wody w organizmu. Można było też uzyskać porady lekarskie z zakresu internistyki, pediatrii, medycyny sportowej. Był też punkt rehabilitacji i fizykoterapii, Ambulans ŚRCKiK gdzie można było oddać krew, punkt dietetyczny i zdrowej żywność. W specjalnym namiocie Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy można było nauczyć się prostych zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy podczas zasłabnięcia, omdlenia, utraty przytomności i zatrzymania funkcji życiowych. Ratownicy pokazywali też zasady RKO na fantomach a każdy uczestnik mógł sam poćwiczyć na fantomach oraz wziąć udział w pokazie pozoracji urazów. Odbył się też pokaz i ćwiczenia bezpiecznego zapinania dziecka w samochodzie. Punkt Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych służył poradami jak rozwiązać problem alkoholowy , zaś na stoisku Komendy Powiatowej Policji każdy mógł bezpiecznie i bez konsekwencji poczuć się jak „na drugim gazie” lub po zażyciu używek. Służyły temu specjalne narkogogle i alkogogle.
Dla najmłodszych uczestników przygotowany był bezpłatny zamek – zjeżdżalnia dla dzieci
Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta Miasta Jarosałwa Górczyńskiego.

Foto: Grzegorz Skiba, Kamil Stelmasik.

Gala Boksu Zawodowego

Wielka Gala Boksu w Ostrowcu na Hali Widowiskowo – Sportowej KSZO przy ul. Świętokrzyskiej już się rozpoczęła. Pierwsze walki na ringu za nami. Podczas walki wieczoru na ringu staną Mariusz ,,Wiking” Wach i Konstantin Airich. Zarówno o bezpieczeństwo zawodników jak i kibiców na trybunach dbają ratownicy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy – Grupa Ratownictwa Drogowego ,,Extreme”.

Kilka fotek ratowników z bokserami i … aniołkami Tymexu. Z serii – Takie tam po pracy. Dziekujemy naszemu ,,nadwornemu fotografowi” za piękne jak zawsze fotki.