Zabezpieczenie wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W poniedziałek 2 marca na Ostrowieckim Rynku podczas swojej wizyty w naszym mieście Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się grupą ratowników HCPP, którzy zabezpieczali medycznie wizytę na Rynku. Dziękując za służbę zrobił sobie z ratownikami pamiątkową fotografię. Prezydent spotkał się również z ostrowieckimi harcerzami. Pan prezydent podszedł do oczekującej prawie 40 osobowej grypy harcerzy. Jako honory protektor Związku Harcerstwa Polskiego nie mógł nie zatrzymać się koło nas i poświęcić kilka minut na rozmowy z harcerzami i pamiątkową fotografię. Rozdał też kilkanaście autografów. Dh. Komorowski pozdrowił harcerzy również od swojej małżonki mówiąc do nas…. „Druhna Anna Komorowska również przesyła wam harcerskie pozdrowienia”. Druh Prezydent pytał gdzie jeździmy na obozy, czy byliśmy na zimowisku. Na koniec Prezydent powiedział do harcerzy: ….”Proszę  pozdrowić rodziców i podziękować za to że wychowują Was na wspaniałych obywateli naszego kraju”. Na koniec harcerze gromkim okrzykiem Czuwaj! pożegnali Pana Prezydenta.

Warsztaty Charakteryzacji Urazowej za nami.

W niedzielę 1 marca w pomieszczeniach Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy w budynku Publicznego Przedszkola nr 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się nietypowe zajęcia. Warsztaty Charakteryzacji Urazowej zorganizowano dla ratowników, instruktorów i osób które prowadzą szkolenia pierwszej pomocy. W szkoleniu brało udział 15 osób w tym ratownicy HCPP, uczniowie klasy o profilu ratownictwa medycznego z Ożarowa, członkowie szkolnej grupy ratowniczej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Kopernika w Ostrowcu oraz uczniowie klasy ratownictwa medycznego IV L.O. im. C.K. Norwida z Ostrowca.

Zajęcia prowadziła profesjonalna wizażystka i charakteryzatorka pochodzącą z Kunowa Izabela Jary, która ma już spore doświadczenie zdobyte podczas produkcji dla telewizji m. in. programów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, sesje biznesowe, nagrania wideoklipów, reklam , pokazów mody czy sesji zdjęciowej m.in. Pauliny Paprockiej, która wygrała program”Top Model”.

- Podczas zajęć i ćwiczeń praktycznych kursanci używali profesjonalnych materiałów, które są wykorzystywane podczas produkcji TV i sesji zdjęciowych. Każdy z uczestników wykonywał osobiście kilka ran – mówi Izabela Jary.

W programie kursu znalazło się wykonywanie ran ciętych, ran postrzałowych, ran szarpanych, ran z ciałem obcym tj. np. wbitym kawałkiem szkła czy metalu. Wykonywano również rany pooparzeniowe I, II i III stopnia, rany ropiejące, złamania otwarte, rany głowy, ślady pobicia. Wszystkie te zajęcia zorganizowaliśmy po to by ratownicy i instruktorzy  mogli w sposób bardziej profesjonalny prowadzić szkolenia, zaś pozoracje i ćwiczenia były jak najbardziej realistyczne.

- Nasi kursanci będą mogli też oswoić się z widokiem krwi i zobaczyć jak może wyglądać prawdziwy uraz którego jeszcze nigdy nie widzieli – dodaje Dariusz Czupryński szef Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

- Warsztaty te są bardzo potrzebne i przydatne nam ratownikom również podczas ćwiczeń, które organizujemy sami dla siebie, by doskonalić swoje umiejętności, aby w razie konieczności móc udzielić pomocy profesjonalnie. Mówię o tym, gdyż sama jestem ratownikiem HCPP. Bycie członkiem grupy która jest jednostką wspierającą system Państwowe Ratownictwo Medyczne zobowiązuje by stale podnosić swoje kwalifikacje – ocenia Joanna Swat.

FIGHTERS NIGHT 3

„FIGHTERS NIGHT 3″ jest trzecią  z kolei edycją prestiżowej gali sportów walki, która z pewnością wpisała się już na stałe w kalendarz profesjonalnych wydarzeń sportowych organizowanych przez Ostrowiecki Klub Sportów Walki pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Współorganizatorem imprezy jest Świętokrzyski Okręgowy Związek Kickboxingu. Cykliczne imprezy sportowe „FIGHTERS NIGHT” cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród publiczności. Gale organizowane przez Ostrowiecki Klub Sportów Walki to bardzo emocjonujące widowiska, które po raz kolejny już zabezpieczali ratownicy HCPP. Tym razem gospodarzem gali był Hotel Bieńkowski w Kielcach. Całość transmitował kanał FightBox HD.

Warsztaty Ratownicze

Po raz kolejny Ratownicy HCPP przeprowadzili Warsztaty Ratownicze dla uczniów Liceum w Ożarowie z klasy o profilu ratowniczym. Warsztaty odbyły się w Nietulisku Dużym w dniach 23-25 styczeń 2015r. Wykłady i ćwiczenia (dużo ćwiczeń) to doświadczenie które potrzebne jest każdemu kto chce pomagać innym.

Wigilijne spotkania

W dniu 19 grudnia 2014 roku ratownicy HCPP wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Hufiec Ostrowiec. W spotkaniu brali udział zuchy, harcerze i instruktorzy naszego hufca. 21 grudnia na ostrowieckim rynku odbyło się spotkanie opłatkowe nowych władz miasta i powiatu z mieszkańcami Ostrowca. Podczas spotkania harcerze przekazywali władzom i mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Nad całością czuwała grupa ratowników z HCPP.

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

W dniach 13-14 grudnia 2014 roku 40-osobowa ekipa z Hufca Ostrowiec wzięła udział w przekazaniu BŚP. W delegacji hufca nie mogło zabraknąć ratowników HCPP.  W niedzielę w miejscowości Svit na Słowacji  uczestniczyliśmy na mszy słowacko-polskiej. Po przekazaniu światełka była chwila czasu na porozmawianie ze słowackimi skautami i zrobieniu zdjęć. W drodze powrotnej do Ostrowca zatrzymaliśmy się w Krakowie.

Zamiast „Fiskusowi” – Przekaż Harcerzowi

  Okres rozliczania się z podadtku dochodowego za rok 2012 w pełni. Pamiętaj, że rozliczając się możesz przekazać swój 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Taką organizacją jest ZHP i działające w nim Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy.

 Wystraczy tylko w druku rozliczenia dokonać odpowiedniego wpisu podając nr KRS. Związek Harcerstwa Polskiego jako OPP co roku prowadzi akcję dla mieszkańców. Każdy kto chce przekazać 1% podatku na ZHP – HCPP, może zgłosić się do siedziby Hufca Ostrowiec i tam bezpłatnie zostanie rozliczony. Możesz także sam wypełnić druk rozliczenia ale pamiętaj koniecznie podaj nr KRS  0000281349 dopisując nazwę: Hufiec Ostrowiec – HCPP.

Dzięki wpłatom m.in. z 1% podatku za rok 2011 udało nam się zakupić nowy samochód ratowniczy – Ambulans Mercedes Sprinter.

W tym roku pragniemy pozyskać nowy sprzęt szkoleniowy m.in. fantom do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej z elektronicznym panelem i wydrukiem.

Na koniec mamy wielką prośbę. Prosimy o przesłanie nam potwierdzenia w formie kopii ostatniej strony dokumentu rozliczenia ( widnieją tam tylko kwota z 1% i nazwa OPP z nr KRS. Nie ma nazwisk, kwot dochodu rocznego i żadnych danych których Państwo nie chcieli by ujawniać). Potwierdzenie ksero, skan prześlij mailem na adres: hcpp@poczta.fm lub faxem na nr: 41/262 51 68.